Kniha – Sedacie súpravy

Nová sedačka je pre mladú rodinu v dnešnej dobe dosť veľká finančná záťaž. Preto, pokiaľ sa práve rozhodujete o takejto investícii, je vhodné zaobstarať si všetky potrebné informácie, ktoré vám sedacie súpravy, ich druhy, výhody či nevýhody dopodrobna priblížia. Existuje mnoho dostupných zdrojov, v ktorých sa môžete dozvedieť všetky potrebné údaje, podľa ktorých sa budete môcť správne rozhodnúť o vašej kúpe.

Jedným z takýchto zdrojov by sa pre vás mohla stať nová, veľmi podnetná kniha, zaoberajúca sa sedacími súpravami z rôznych uhlov pohľadu. Okrem toho, že obsahuje množstvo informácií a praktických rád, je tiež plná fotografií, ktoré sa môžu pre vás stať veľkou inšpiráciou pri zariaďovaní vašej domácnosti.

V knihe sú rozobraté základné druhy sedacích súprav z hľadiska ich tvaru a prvkov, ktoré sa v súprave nachádzajú a tiež z hľadiska materiálov použitých na ich výrobu. Tvarové hľadisko rozdeľuje pohovky na sedačky typu L, sedačky typu U, dvojmiestne, trojmiestne, prípadne dlhšie rovné sedačky. Sedacie súpravy sa môžu skladať z jednej, či z viacerých základných pohoviek a môžu obsahovať tiež ďalšie prídavné prvky, ako kreslá, taburetky, či podnožky. Kniha vysvetľuje ich význam a použitie a ponúka rôzne riešenia ich vhodného umiestnenia.

Sedacie súpravy môžu byť vybavené úložným priestorom, prípadne poskytovať možnosť priestoru na spanie. Úložný priestor môže byť vysúvací, alebo vyklápací a môže byť umiestnený v ktorejkoľvek súčasti sedacej súpravy. Naša kniha podčiarkuje význam týchto doplnkov a zdôrazňuje ich nezastupiteľné miesto v riešení problémov s priestorom v malometrážnych bytoch, či v garsoniérach.

Sedačky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, medzi ktoré patrí prevažne drevo, drevotrieska, laminát, kov, či plast. Väčšina sedacích súprav je čalúnená, pričom medzi základné druhy materiálov, používaných na ich čalúnenie patrí textil, koža a rôzne druhy materiálov, ktoré kožu imitujú. Vlastnosti jednotlivých poťahových materiálov sa líšia svojou životnosťou, náročnosťou údržby, a tiež pohodlím, ktoré poskytujú. Kniha pomáha čitateľovi zorientovať sa vo výhodách a nevýhodách jednotlivých druhov poťahov a zároveň ponúka množstvo šikovných tipov a trikov na vyčistenie škvŕn, či predĺženie životnosti vašej sedačky aj o niekoľko rokov, či v niektorých prípadoch dokonca niekoľko desiatok rokov.

Takže, pokiaľ ste sa v krátkom čase chystali do predajne s nábytkom bez dostatočných informácií, nenechajte sa strhnúť náhlym popudom a nenakupujte bez rozmyslu. Najskôr, po počiatočnej inšpirácii, si zaobstarajte všetky potrebné údaje a urobte si bilanciu všetkých pre a proti. Naša kniha vám pomôže zorientovať sa v celej problematike, nenechá vás zablúdiť a bude pre vás kvalitným vodítkom vo všetkých vašich rozhodnutiach. Pomôže vám vytvoriť si jasnú predstavu o tej správnej sedacej súprave práve pre vás, čo vám dopomôže k spokojnosti na dlhé roky.

dizajn-nabytku-sedacie-supravy