Rady pre záhradné stavby v zime

stavba v zime

Pri slove domček si môžete predstaviť menšiu pozemkovú stavbu. Keďže si záhradný domček môžete postaviť svojpomocne, tak je aj na vás, ako vám bude slúžiť počas zimného obdobia. Prinášame vám typy, ako si efektívne môžete pomôcť v zime pri renovácií záhradného domčeka. Vďaka týmto typom si aspoň budete istí, že na nič čo sa týka vašej chatky nezabudnete.

Organizovanosť a poriadok

Záhradné náradie si vyžaduje tiež opateru a dostatočný priestor pre uskladnenie všetkého potrebného. Práve kvôli tomu je nutné, aby sme ešte pred zimou dali všetko náradie, ktoré nebudeme potrebovať v tomto období dokopy. Na letné náradie si môžeme určiť priestor a miesto, ktoré bude uschované pokojne aj niekde vzadu. Zimné náradie, čo sa týka predovšetkým potravín, by sme mali mať uložené na mieste, kde na to dosiahneme a budeme to mať v dohľade. Priestorné záhradné domčeky môžete tiež usporiadať vďaka rozdielnym oblastiam pomocou políc a celej plochy domčeka.

Tesnenie záhradného domčeka

Aby ste zabránili nejakým nevítaným hosťom sa udomácniť vo vašej záhradnej stavbe, dôležité je tesnenie. Tesnenie je potrebné tiež kvôli tomu, aby ste sa vyhli napríklad tvorbe plesní na ovocí, potraviny by ste nemali skladovať v takom priestore. Tiež sa vyhýbajte uskladňovaniu vecí, ktoré by sa mohli zničiť. Kvalitné tesnenie vám zabezpečí to, že sa vyhnete akýmkoľvek problémom s plesňami alebo ničením obsahu záhradného domčeka. Záhradné domčeky bez tesnenia sú vystavené veľkému riziku, ktorý neohrozuje len samotnú stavbu. Okrem toho takéto chatky nie sú určite vhodné na zimu.

Kúrenie chatky a záhradných stavieb

Bez kúrenia a v zime nepohnete. Pokiaľ majú záhradné domčeky zavedené teplovodné kúrenie, zabudnite, že je potrebné čo najskôr vypustiť vodu, aby zmrznutá voda nepotrhala rúrky. Ak váš záhradný domček stojí niekde na kopci alebo vo svahu, tak nedovoľte, aby ho dažďová voda alebo prípadne sneh nejako ohrozoval. Zbytočnú vodu je nutné odvádzať mimo chatky a stavieb záhradných domčekov.