BIO, EKO – to najlepšie pre nás a svet

Mnohí ľudia v súčasnosti omnoho citlivejšie sledujú zloženie kozmetických produktov, ktoré každodenne používajú. Prednosť majú také krémy, šampóny, mydlá, ktoré neobsahujú žiadnu chémiu, sú čisté a neohrozujú naše zdravie. A presne tak to má byť, pretože prostredníctvom našej pokožky sa mnohé zložky dostávajú aj pod kožu a dokážu ovplyvňovať našu celkovú pohodu. Bio obchod dnes nie je ničím výnimočným a nájsť ho určite nebude žiaden problém. Jeho populárnosť narastá, a to aj kvôli zvyšujúcemu sa záujmu ľudí nielen o seba, ale aj o našu planétu.

Čo to znamená?

Dnes je zdravý životný štýl jedným z najpopulárnejších trendov a aj to je dôvod, prečo ľudia omnoho viac dbajú o to, čo nanášajú na svoju pleť. Bio obchod, eko obchod či bio eshop, to všetko sú miesta, kde nájdete kvalitné produkty. 

Eko hovorí o tom, že produkty dbajú okrem iného aj na ekologický rozmer. Eko obchod má v ponuke takú kozmetiku, ktorej výroba, preprava, skladovanie, používanie alebo neskôr prípadné jej zneškodňovanie žiadnym spôsobom neohrozuje životné prostredie. Ak teda pre svoj nákup uprednostníte eko obchod, zvolené produkty nijako nepoškodia prírodu. 

Bio eshop vám zas ponúkne širokú ponuku kozmetiky, ktorá obsahuje minimálne 95% prírodných a čistých zdrojov. Reč je predovšetkým o bylinkách a éterických olejoch. Dokonca zvolené rastliny, ktoré sú obsahom produktov musia byť vypestované bez akejkoľvek chémie alebo zozbierané z maximálne čistých oblastí ako napríklad hory či brehy čistých jazier a riek. Všetky tieto produkty by mali byť zabalené v ekologických obaloch a práve v tomto momente sa prelína bio s eko. Najčastejšie sú béžových, zelených či bielych farieb a v regáloch pôsobia veľmi decentne.  

BIO/EKO

Prírodné produkty sa vyrábajú po celom svete, a tak aj označenie eko, bio, prírodné či organické sú univerzálne pojmy, ktorým porozumie nejeden cudzinec. Čo to pre vás teda znamená? Že všetky skratky pomenúvajú jeden a ten istý produkt, vďaka čomu si ho bez akýchkoľvek starostí zadovážite aj za hranicami a rovnako tak cudzinci u nás, na Slovensku. V týchto ťažkých časoch, keď návšteva obchodu nie je samozrejmosťou, určite oceníte bio eshop, ktorý plnohodnotne dokáže nahradiť kamenné predajne. Zakúpiť môžete éterické oleje, telové oleje, mydlá, dezodoranty či šampóny, laky na nechty, aróma difuzéry a mnoho iného. 

Nechajte sa uniesť neutrálnymi, ale aj kvetinovými či ovocnými vôňami. Vpustite do svojho života produkty, ktoré dokonale vyživia vašu pokožku bez akejkoľvek chémie a farbív. Bio eshop vám s tým určite veľmi rád pomôže!