Prečo uprednostniť nábytok na mieru?

wood

Veľa ľudí dnes uprednostňuje nábytok na mieru pred masovo vyrobeným nábytkom, takzvaným kusovým alebo sektorovým. Kedy by ste sa pre jeho výber mali rozhodnúť aj Vy a aké sú jeho výhody?

Myslím, že nábytok na mieru je lepšou voľbou skoro v každom prípade. Nižšie spomenuté výhody hovoria za všetko. Napadá mi len jedna situácia kedy je lepšie zvoliť kusový nábytok a to je zariaďovanie prechodného bývania. Ak bývate v prenajatom byte, respektíve je byt váš, ale viete, že sa skôr či neskôr budete sťahovať. Dôvody sú čisto praktické, kusový nábytok ľahko prenesiete do nového či predáte. Na rozdiel od nábytku na mieru, ktorý sa často hodí len špecificky na jedno miesto, v ďalšom byte ho nevyužijete a len veľmi ťažko ho predáte. Rovnako predaj bytu s nábytkom na mieru sa pre vyššiu cenu predáva ťahšie a málokto ho ocení.

Výhody nábytku zhotoveného na mieru:

  • Vyššia kvalita – samozrejme je dôležité vybrať si dobrého stolára a pred objednávkou sa zoznámiť s jeho prácou. Skrátka zistiť si informácie, koniec koncov ako pri každej investícii, či už je to kúpa krovinorezu alebo jedálenskej súpravy.
  • Vlastný štýl a originálnosť – pri kusovom nábytku sa často stretnete s tým, že váš gauč bude mať ďalších päť z Vašich známych a vaše dizajnové jedálenské stoličky razom pre vás stratia šmrnc, ak ich uvidíte aj u kamarátky. Ak túžite po originálnosti je nábytok na mieru tou najlepšou voľbou.
  • Efektivita a praktickosť – s nábytkom na mieru viete efektívne využiť ponúkaný priestor. Nehrozí, že by nejaká skriňa bola primalá alebo naopak príliš veľká či robustná.