Čas na vnútorné zmeny!

freedom

Máte pocit, že vo vašom živote nie je všetko v poriadku. Stále neviete nájsť  vnútornú spokojnosť a nie ste šťastní? Skúšali ste zmeniť všetko, čo vás napadlo a stále to nie je ono? Nepomohla výmena práce. Každý nový partner pomohol na chvíľu, ale po piatom  vám došlo, že ani tadiaľ cesta k naozajstnému šťastiu nevedie. Skúsili ste sa presťahovať mesta na lazy a potom späť do mesta. Stále lepšie a lepšie dovolenky vás už zunovali. Po čase vás napadlo, že možno sa musíte zmeniť vy sami. Začali ste zmenou účesu, dokonca  ste sa začali zaoberať o zdravý životný štýl, schudli ste, vyskúšali ste rôzne filozofie a metódy zdravého stravovania, vyskúšali ste najkvalitnejšie výživové doplnky a stále nič. Prišli ste na to, že starostlivosť o telo je dôležitá, ale stále vám šťastie uteká pomedzi prsty. Stanovíte si cieľ, dosiahnete ho, krátkodobo ste z  z  toho šťastní, ale potom sa to stane – znova pominie a vy ste zasa tam kde ste boli.

Tajomstvo totiž tkvie v tom, že to naozajstné šťastie nenájdete nikde vonku, nenájdete ho v drahých autách, najlepších milencoch, vypracovaných telách a luxusných dovolenkách. Nájdete ho len sami v sebe. Vy smi ste zdrojom svojho najhlbšieho šťastia a keď sa upokojíte a spočiniete v okamihu tu a teraz, zistíte, že nič ďalšie už k životu nepotrebujete, že všetko je dokonalé také, aké je a iné to v tento okamih nebude. Život je príliš krátky, aby nebol krásny, preto sa vnútorne spomaľte a zistite, že všetko bohatstvo nosíte samy v sebe. Pod nánosom nepríjemných pocitov, vnútorného tlaku a neistoty sa skrýva poklad v podobe neohrozeného, silného pocitu šťastia a lásky, lásky k sebe samému a všetkým ostatným.

Prečo to tak nezažívame? Bránia nám v tom staré programy , stuhnuté predstavy , obavy a očakávania. Stačí sa ich všetkých pustiť a posunúť náš vnútorný program prežívania na vyšší level. Celej spoločnosti záleží na tom, ako rýchlo postupuje vývoj software ale to najdôležitejšie je pracovať na vývoji nášho vnútorného softwaru, na našom vnútornom prežívaní. Samy rozhodujeme o tom, ako budeme situácie vnímať. Ako víťazi alebo porazení. Čo si vyberiete vy?