Čo všetko rieši žena v domácnosti? Nemusíte sa báť, nuda vám nehrozí

Potom ako sme si s manželom založili spoločnú domácnosť, kúpili dom a narodili sa nám dve krásne deti, sa môj život začal točiť predovšetkým okolo domácnosti a rodiny. A čuduj sa svete, mňa  rozlietanú svetobežníčku, ktorá nikdy neobsedela na jednom mieste začal tento životný štýl odrazu neskutočne napĺňať. Máme tie klasické role, manžel je právnik, takže on je ten, ktorý chodí do práce, no a ja zase manažujem chod domácnosti.

Kamarátky sa mi strašne čudovali, prečo sa nechcem vrátiť do práce a že sa nechám takto vydržiavať. Ja to však ako vydržiavanie neberiem, pretože ma to baví, napĺňa a keďže manžel zarába dosť na to, aby obstaral celú rodinu mám ja dostatok času na to aby som sa starala o chod celej domácnosti. Keď príde manžel o 18tej z práce domov máme obaja voľný čas, ktorý môžeme venovať sebe navzájom či celej rodine. Nemáme stresy a proste si žijeme v pohode, keďže na všetko máme dostatok času. A o čo všetko sa teda pri takto rozdelených rolách starám ja?

  • Perfektný základný chod domácnosti (varím, periem, upratujem, dekorujem, pečiem, starám sa o kvety, mačky, psy)
  • Delegujem povinnosti na deti (stojím si na tom, že aj deti by sa mali učiť k práci aj povinnostiam)
  • Oznamujem manželovi, keď sa niečo pokazí a informujem ho o údržbárskych potrebách v našom dome. (Mám šikovného manžela, ktorý si najradšej všetko opraví sám)
  • Mám na starosti všetky nákupy, či už je potrebná nová autosedačka alebo zásoby mäsa
  • Mám čas aj na také extra veci ako je návrh moderných obývačiek s kuchyňou

Určite som  nespomenula všetko, je to len malý náčrt toho, čo všetko asi môže mať žena v domácnosti na starosti. Možno sa niekedy budem chcieť vrátiť do práce, ale na teraz mi to absolútne vyhovuje.