Dámske košele – modely pre každú postavu

Dámske košele – v závislosti od strihu a materiálu, z ktorého sú vyrobené – možno nosiť na veľa spôsobov. Hodia sa ku každej postave za predpokladu, že sú správne zvolené. V tomto článku predstavíme niekoľko košeľových stálic, ktoré sa oplatí mať vo svojom šatníku a rovnako poradíme, po akých strihoch siahnuť, aby ste zdôraznili vaše prednosti a ukryli eventuálne nedokonalosti.

Dámske košele pre dámy s veľkosťou plus size

Výber vhodného oblečenia závisí od typu postavy. Dámam plnších tvarov, ktoré majú postavu typu hruška (štíhly pás, široké boky a útle plecia), odporúčame košele zúžené v páse. Nerozširujú postavu a krásne zvýraznia úzky pás. Zároveň odporúčame modely s „véčkovým” výstrihom, ktorý opticky predlžuje plnšiu postavu. Ženy, ktorých postavu môžeme označiť pojmom „jablko”, by mali siahať po dámskych košeliach s predĺženou zadnou časťou alebo strihom tuniky. Takýmto spôsobom môžete ukryť prebytočné kilogramy a opticky predĺžiť postavu. Oversize modely je dobré nosiť s opaskom, aby postava nepôsobila ťažkopádnym dojmom. Dámam, ktoré nosia väčšie veľkosti naopak neodporúčame dámske košele s výraznými vzormi – veľké farebné kvety, vodorovné pásy a iné podobné tvary, žiaľ, postavu rozširujú. Lepšou voľbou je v tomto prípade siahnuť po drobných bodkách, zvislých pásoch (tie opticky zoštíhľujú) a iných nenápadných vzoroch. (Štýlové modely nájdete na: https://www.bonprix.sk/kategoria/365/kosele/). Dobrým riešením sú aj hladké modely. Biela košeľa je nespornou klasikou medzi košeľami, ktorú svojou univerzálnosťou môžeme prirovnať k malým čiernym. Tento nadčasový model sa dá veľmi efektne doplniť ľubovoľným náhrdelníkom, šatkou alebo brošňou.

Tip
Biela dámska košeľa sa bude perfektne hodiť k džínsom s vysokým pásom. Prednú časť košele si môžete zapraviť do nohavíc a jej zadnú časť nechať voľne padať na nohaviciach.

Dámske košele – rôzne spôsoby ich nosenia

Toto univerzálne oblečenie so sebou prináša veľa možností. Všetko závisí od toho, aký efekt chcete dosiahnuť. Dámam, ktoré si chcú opticky predĺžiť nohy a dosiahnuť zároveň efekt mladistvého looku, odporúčame zaviazať spodnú časť košele na uzol. Takýmto spôsobom vykúzlite módny, trochu nonšalantný look s nádychom slobody. Dobrý výsledok dosiahnete aj vyhrnutím rukávov po lakte. K takémuto outfitu sa pefektne hodí džínsová dámska košeľa. Vďaka jej casual charakteru ju môžeme nosiť skutočne na mnoho spôsobov. Ak chcete dosiahnuť športovejší vzhľad, môžete staviť na džínsovú košeľu – v každom prípade rozopnutú – s tričkom a teplákovými nohavicami. V prípade elegantnejších dámskych košieľ (vyrobených napr. zo saténu alebo iných mierne lesklých materiálov) sú možnosti trochu menšie. Modely tohto typu vyzerajú najlepšie zahrnuté do nohavíc alebo sukne alebo voľne padajúce. Okrem toho, po elegantných košeliach siahame najčastejšie v prípade výnimočných udalostí, akými sú skúšky, pracovné stretnutia či pohovory, preto treba v takýchto situáciách vyzerať čo najklasickejšie. Biele dámske košele sú modely, ktoré vyzerajú skvele v každom outfite. Ženy ich nosia k sakám, elegantným nohaviciam a sukniam, ale aj k džínsovým šortkám a sandálom, tvoriac takýmto spôsobom plážový outfit.

Dámske košele sú nadčasovým kúskom, ktorý sa osvedčí na rôzne príležitosti. Zoznámte sa s ponukou bonprix.sk, kde môžete nájsť štýlové modely ku každej postave.