Čím potešiť novomanželov

Svadba je obyčajne radostná udalosť spojená s príjemnou zábavou. No pre svadobných hostí predstavuje aj jednu malú starosť. Aký svadobný dar vybrať novomanželom? Máme pre vás zopár inšpirácii, možno vám pomôžu.

Do domácnosti

Praktický dar do domácnosti asi každému príde na myseľ ako prvý, veď novomanželia si obyčajne zariaďujú svoje bývanie. Určite by ich potešil nábytok – od postelí, cez kuchyne až po konferenčné stoly do obývačky. Iným by sa zasa zišli elektrospotrebiče. Chladničky, práčky, televízory a pod. Treba si vopred zistiť, čo konkrétne novomanželom chýba a takisto, aký majú vkus. Poraďte sa o zamýšľaných daroch aj s ostatnými svadobčanmi, aby nič nedostali duplicitne.

Na romantiku

Užitočné dary síce nesklamú, ale na svadbu by sa predsa len asi viac hodilo niečo romantické, najmä keď už novomanželia majú všetko potrebné. Je už pomerne zaužívaným zvykom, že sa svadobčania skladajú ženíchovi a neveste na vytúženú svadobnú cestu. Ale sú aj iné možnosti. Potešte ich napríklad príjemným wellness pobytom pre dvoch alebo romantickým víkendom do Paríža či Benátok. Nezabudnite si pritom dopredu overiť, aké sú ich preferované destinácie.

Na želanie

Chcete mať absolútnu istotu, že sa pri výbere darčeka trafíte? Tak sa jednoducho spýtajte priamo novomanželov. Odpadne tým síce moment prekvapenia, ale nie každý si predsa na prekvapenia potrpí. V poslednom čase dokonca aj sami novomanželia zostavujú akési zoznamy želaní a prianí. Stačí si vybrať konkrétnu položku a hotovo. Vy máte po starostiach a obdarovaní nedostanú nič, čo by si sami nepriali.

Do peňaženky

Keď už ste s rozumom naozaj v koncoch, je tu ešte iná možnosť. Darujte finančnú hotovosť. Nerobte si starosti, či sa to hodí alebo nie. Je to úplne v poriadku, tento druh svadobného „daru“ je čoraz používanejší. Nesporne má veľa výhod. Vám odpadnú všetky starosti a novomanželia budú najlepšie vedieť, čo s darovanými peniazmi. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, prajeme vám, aby darček novomanželov skutočne potešil.