Darčeky pre rodičov

spa

Darčeky pre rodičov sú veľmi diskutovanou či riešenou témou minimálne raz do roka. V mojom prípade je to tak, že si myslím, že moji rodičia majú väčšinou všetko, čo potrebujú, predsa už len napríklad svoju domácnosť vedú niekoľko desiatok rokov, aby ju mali plne zariadenú a keď sa im niečo pokazí, kúpia si niečo vlastné.

Zvykla som im kupovať klasicky trenky, ponožky, kvety či knihy myslím však, že tieto veci patria k tým, ktoré síce samozrejme potešia, ale asi ne sú niečím po čom by vám od radosti zažiarili oči a výskali by ste od šťastia.

Od istého času som mojim rodičom začala kupovať špeciálne víkendové pobyty, welness zájazdy do kúpeľov a podobne. Stal sa z toho už akýsi zvyk a už na jeseň mi hovoria, že sa tešia, čo som pre nich vymyslela na tento rok. Myslím, že je to univerzálny darček pre viac párov, nemusia to byť vyslovene rodičia. Na predĺžený víkend si každý nájde čas a nemyslím, že by sa mohlo stať, že sa relaxačné miesta niekomu nebudú páčiť.

Samozrejme, že ak viem o tom, že rodičom chýba niečo špecifické, chceli by to a z nejakých dôvodov to ešte nemajú, či už to nevedia zohnať alebo sa im do toho nechce investovať takú sumu, rada im to kúpim. Preto si myslím, že aj tento druh, takzvaných potrebných darčekov je výborný, hlavne ak stojí trošku vyššiu sumu a človek si to sám pre seba nechce kúpiť. Jeden krát som tak kúpila mamke ortopedické šľapky. Vedela som, že jej sa roztrhali a nové si ešte nekúpila. Začala sa však sťažovať, že ju bolia nohy a že by si do práce mala asi zase zadovážiť nejaké ortopedické. Ortopedická obuv asi nie je klasickým narodeninovým darčekom, v tomto prípade to však bolo niečím, čo moju mamku naozaj veľmi potešilo.