Prečo potrebujeme pre dieťa fusak?

dieťatko vo fusaku

Malé bábätko je nutné počas zimy udržovať v teple, aby zvládalo prechádzky a nemrzlo pritom. Fusaky sú ideálnou a tiež pohodlnou voľbou pre prechádzky v zime s deťmi, ktoré majú vek do jedného roka. Obchod, ktoré predávajú kočíky, by rozhodne nemali chýbať na predaj ani fusaky. Ideálne sú obchody ako Candies kočíky Bratislava. Predtým než sa však rozhodne vybrať fusak, by ste mali vedieť, na čo je potrebné sa pri jeho kúpe zamerať. 

Aký veľký by mal byť fusak?

Fusaky využijete predovšetkým v chladných mesiacoch, aby bolo vaše dieťa v teple a zároveň sa cítilo pohodlne. Pri kúpe fusaku by ste rozhodne mali myslieť na jeho veľkosť, aby sa bez problémov vošiel do kočíka a dieťa sa cítilo pohodlne. S fusakom by ste mali počítať aspoň dve zimné obdobia. Pred jeho kúpou si poriadne premerajte rozmery hlbokej vaničky. Dlhý fusak spolu s bábätkom sa vám bude do vaničky vkladať ťažšie. Fusak, ktorý je rozmerovo  ideálny, môže byť po niekoľkých týždňov pre dieťatko nepohodlný a veľmi tesný. Najlepšou možnosťou je vybrať fusak, ktorý rastie spolu s bábätkom. Pre hlbokú vaničku ho dokážete jednoducho skrátiť. Keď dieťatko trochu vyrastie, môžete fusak zase predĺžiť.

Kde môžeme kúpiť fusaky?

Predajní a obchodov kde môžete kúpiť fusaky je naozaj veľa. Kvalitné fusaky nájdete v mnohých predajniach kočíkov.Babyraptor, kočíky Bratislava ponúka k mnohým kočíkom tiež fusak rovnakej farby. Rovnako tak môžete navštíviť Babymarket, kočíky Bratislava, kde nájdete detskú výbavu.

Aké by mal fusak spĺňať vlastnosti?

Vyberajte fusaky, do ktorých môžete dieťa jednoducho vložiť a zapnúť. Zapínanie na klasický alebo suchý zips umožní jednoduché vkladanie a vyberanie bábätka, v prípade potreby dokážete regulovať teplo. Praktické sú fusaky, ktoré majú zips umiestnený v strede alebo zipsy po oboch bočných stranách. Niektorým fusakom môžete celú vrchnú časť odňať, spodná časť bude slúžiť ako podnožka, je to praktické pri rýchlych zmenách teploty. Nezabudnite myslieť tiež na menšie detaily, ako je napríklad dĺžka prednej strany.